Χριστούγεννα 2022-2023  - Γυμνάσιο Στυλίδας

Στα πλαίσια της εσωτερικής αξιολόγησης της σχολικής μονάδας και του άξονα Διοικητική Λειτουργία, αξιοποίηση και εκσυγχρονισμός σχολικών χώρων,  οι υπεύθυνες καθηγήτριες του Γυμνασίου, Κοτζιάμπαση Αικατερίνη, Κωνσταντίνου Ζωή, Παπαντωνίου Γεωργία και Σαλιάγα Άννα, με τη βοήθεια των μαθητών, δημιούργησαν και στόλισαν τους εσωτερικούς χώρους του σχολείου.

Για τη διακόσμηση χρησιμοποιήσαμε :

• Κλαδιά από έλατο
  • Τα αστεράκια που αγόρασαν οι μαθητές απο το "Make a Wish", βοηθώντας στην πραγματοποίηση μια ευχής παιδιού με νεοπλασματική ασθένεια.
  • Στολίδια που δημιουργήσαμε με αλατοζύμη, ψήσαμε και ζωγραφίσαμε.
  • Ξύλα από παλέτες για τα παράθυρα και υλικά χαρτοτεχνίας για τα σχέδια.

Οι μαθητές κινητοποιήθηκαν, δημιούργησαν, διασκέδασαν και μας έδειξαν τις δεξιότητες τους. Η διάθεση μας έγινε πιο εορταστική, πιο χαρούμενη!!!

Παρακάτω παρουσιάζονται οι δημιουργίες του σχολείου μας.

Σας ευχόμαστε ολόψυχα καλές γιορτές με ΥΓΕΙΑ!!!

IMG_20221209_102608_6.jpg